ימקא הבינלאומית ירושלים

Jerusalem International YMCA – ימקא הבינלאומית ירושלים הינו מרכז תרבות, ספורט וחינוך השוכן בלבה של ירושלים ומסונף לארגון ימקא (איגוד הצעירים הנוצרים) העולמי. המרכז פועל מתוך שאיפה לטיפוח אחווה וידידות בין בני כל הדתות, תוך דגש על היהדות, הנצרות והאסלאם, ומהווה מעין נווה מדבר של רב תרבותיות ומרחב לחיים משותפים לתושבי העיר.

המרכז ממוקם באחד הבניינים היפים ביותר בירושלים, ואשר הוכרז כמבנה לשימור. פועלים בו מלון, אולם קונצרטים- האודיטוריום ע״שׁ מרי נתנאל – אולם הרצאות, חדר ישיבות, מתחם ספורט חדשני עצום בגודלו, מוסדות חינוך, ועוד.

במקום מתקיימים אירועי תרבות מגוונים אשר מהווים כר פורה למפגש תרבותי ובין לאומי. במסגרת מחלקת הילדים והנוער פועל הגן הדו-לשוני הראשון בארץ, שבשנת 1933 היה מועמד לפרס נובל לשלום. כמו כן מתקיימות במקום קייטנות ופעילויות מגוונות.

במקום פועל מלון שלושת הקשתות, שמזה עשרות שנים מאחר מבקרים ותיירים מכל רחבי העולם – רבים מהם אנשי שם מפורסמים בתחומי האמנות, המוזיקה, התרבות, העתונאות, הפוליטיקה והדיפלומטיה – ואשר חלקם אף לוקחים חלק פעיל בהתרחשויות שבמקום. מסעדת המלון מציעה אף היא את שירותיה לקהל הרחב.

לארגון ימקא העולמי היסטוריה ארוכה אשר תחילתה בשלהי המהפכה התעשייתית בלונדון של אמצע המאה ה-19, שם הוקם הסניף הראשון על ידי סר ג׳ורג׳ וויליאמס וקבוצת כמרים אוונגליסטים, מתוך מטרה לספק מענה לצרכים הנוגעים בגוף ובנפש בקרב הקהילה המקומית. הארגון צמח וסניפים רבים הוקמו במדינות שונות, והיום נחשבת ימקא לאחד הארגונים הגדולים בעולם, עם למעלה מ-3,000 סניפים הפזורים על פני חמש היבשות ובעשרות מדינות.

פעילות הארגון משתנה ממקום למקום על פי צרכי הקהילה המקומית, אך בכל המקרים מושם דגש על התחומים הבאים:

  • תרבות
  • ספורט
  • חינוך
  • רוחניות
  • השכלה

לארגון מערכת ערכים אוניברסלית ובבסיסם שוויון, כבוד האדם, הכרה בחשיבות של רב תרבותיות, והשאיפה לקידום שלום בין הלאומים. ימקא מציעה את שירותיה ללא שום הבחנה בין דת, גזע ומין ושמה לה למטרה לגלם ערכים אלו בכל אחד מתחומי פעילותיה. ימקא רואה לנגד עיניה את רווחתו ומימושו העצמי של כל אדם באשר הוא, מתוך שאיפה לפתח קהילה שוחרת שלום, אשר בה הייחודיות של כל קבוצה מהווה חלק מכלל החברה.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו