יוליה עומרי

יוליה עומרי, ממלאת מקום מנכ"ל

יוליה, ילידת שנת 1971, גדלה במוסקבה וחיה את חייה בעיר הקרירה במשך שני עשורים. בשנת 1991היא עלתה לארץ לבדה במסגרת העליה הגדולה מברית המועצות. את יום הולדתה ה-20, היא חגגה בישראל, תוך שהיא מוצאת עצמה מתמודדת עם חיים עצמאיים ותהליכי קליטה לא פשוטים, בגיל צעיר במיוחד. היא למדה קורסים שונים בתחום הנהלת חשבונות, חשבות שכר ודיני עבודה. עבודה המעשית של יוליה היתה בתחום החשבונות במלונאות.

בשנת 2000 החלה פרק משמעותי נוסף, עם כניסתה לעולם ההייטק בשיא פריחת הענף. עומרי עבדה בחברות ׳אריקום׳ ו-׳ויזקום׳, שם זיהו את הפוטנציאל הטמון בה. יוליה קודמה לתפקיד סמנכ"ל כספים בחברת היי-טק. דירקטוריון של החברה בה עבדה המליץ לה להמשיך את לימודיה לתחום האקדמי.  

יוליה הינה בוגרת תואר ראשון במנהל עסקים של מכון לנדר. את התואר היא סיימה בהצטיינות.

לימקא הבינלאומית ירושלים, מגיעה עומרי בשנת 2010. היא נכנסת לתפקידה בימקא כמנהלת החשבונות הראשית, שם מיהרו לשלוח אותה ללימודי ראית חשבון באוניברסיטת בר אילן. בשנת 2014 היא סיימה את לימודי ראיית החשבון, עברה בהצלחה את מבחני מועצה וקודמה לתפקיד סמנכ״ל הכספים של ימקא.

אך ההיכרות של עומרי עם ימקא מתחילה דווקא הרבה לפני 2010. כשהיתה עולה חדשה, היא הסתובבה בירושלים בחיפוש אחר עבודה ולפתע נתקלה בבניין של ימקא. לדבריה, המקום מאוד קסם לה. תעסוקה היא לא מצאה בו אז אך היא כן מצאה את המסעדה במקום שנקראה ׳הצריף׳. המסעדה הזו, במרפסת של ימקא, הפכה להיות מקום מפגש אהוב של עומרי ובעלה איוב.

ליוליה ובעלה 3 בנות. בתחילת שנות ה-2000, הם מחליטים לרשום את בנותיהם לגני השלום של ימקא וכך הקשר של עומרי עם המקום התחזק יותר ויותר. היא מספרת שכאשר שאלו אותה בראיון עבודה של ימקא למה היא רוצה לעבוד כאן, היא אמרה שהיא מרגישה במקום כאילו היא בבית. בחינה קצרה של חייה האישיים של עומרי, מאפשרת להבין למה בימקא היא מרגישה ככה: ליוליה יש שורשים יהודים ונוצרים ואיוב –  בעלה הוא מוסלמי, ובביתם מדברים 4 שפות – עברית, רוסית, ערבית, אנגלית. הם חוגגים מגוון חגים, משלוש הדתות ורואים בחגים כתרבות ולא כדת. בחייה האישיים מחברת יוליה בין אנשים ובין תרבויות – אחד מהערכים החשובים ביותר שמקדמת ימקא.

באפריל 2018, עם פרישתו של עמוס גיל מתפקיד מנכ״ל ימקא, מונתה יוליה לממלאת מקומו.

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו