גני השלום

הגנים הדו לשוניים והרב תרבותיים הוקמו בימקא כמענה לצורך בחינוך איכותי וקידום ערכי שותפות ושוויון בין ילדי ירושלים. גני ימקא הוקמו בשנת 1982 על ידי ג'וזי מנדלסון והתבססו על הערכים המאפיינים את ימקא – שוויון, רב תרבותיות וסובלנות. הפילוסופיה החינוכית העומדת בבסיס החינוך בגנים שמה את הילד במרכז, תוך כדי תיווך עולם המושגים סביבו. הצוות החינוכי מהווה שותף נאמן להורים ביצירת סביבה חינוכית עשירה, בטוחה וסובלנית, המחנכת לערכי שיתופיות ואחווה.

הזדמנות אחרונה להירשם לגני השלום הדו-לשוניים של ימקא – שנה״ל תש״פ 2019-2020! הצטרפו לקהילה שמחנכת לשוויון, רב תרבותיות וסובלנות בין ילדי ירושלים. נותרו מקומות בודדים. לפרטים והרשמה צרו קשר עם מנהלת הגנים: אלכסנדרה קליין-פרנקה | 054-5200749 | kindergarten@ymca.org.il

לגני ימקא מתקבלים ילדים בגילאי 6 חודשים עד 5 שנים. הסביבה החינוכית של הילדים מותאמת לקבוצת הגיל שלהם, תוך מירב ההתחשבות בהתפתחות האישית של כל ילד וילדה. פעילויות מתחומי המוסיקה, השחיה, היצירה, המלאכה והספורט נוכחות בחיי הילדים בהלימה ליכולות ולכישורים שלהם. בגן חצר משחקים גדולה, חדר סנסו מוטורי מאובזר היטב (ג'ימבורי) וכן חצר גרוטאות עם ארגז חול רחב ידיים. בנוסף, ילדי הגנים זוכים לשחות בבריכת ימקא בתדירות משתנה בהתאם לגילם ומקבלים העשרה מוסיקאלית על ידי מורה חיצונית.

פעמיים ביום חל מפגש מרוכז בכיתה, בו למדים הילדים על עונות השנה, חגים, תופעות טבע ומגוון מושגי יסוד על נושאים תקופתיים.

העברית והערבית נוכחות שתיהן בגן באופן שוטף, רצוף ושוויוני, כאשר כל מחנכת מדברת בשפתה עם כל הילדים. הילדים רוכשים את שתי השפות באופן אינטואיטיבי ורציף ומגיעים לשליטה יפה גם בשפה שאינה שפת האם שלהם.
אוצר המילים של הילדים גדל איתם ומורכב מסביבתם המידית, כאשר החזרה התדירה מרחיבה ומעשירה אותו

בגני ימקא דגש מיוחד על בניית קהילה חמה מקרב משפחות הגן. לאחר שעות הפעילות היומית פועלת משחקיה ובה שעת סיפור בעברית ובערבית וכן פעילויות אמנות, יצירה ומלאכה שונות, בצד משחק חופשי. הזדמנות זו מאפשרת להורים להעמיק את ההיכרות ביניהם, ולבוגרי הגן – להמשיך ולשמר את כישורי השפה ואת החברויות שרכשו במהלך שנותיהם בגן.

צוות הגנים עובר השתלמויות מקצועיות שונות לכל אורך השנה.

הגנים פתוחים בפני כל ילד בגילאי חצי שנה עד חמש שנים, ולהורים אשר שמים בראש מעייניהם חינוך משותף, רב תרבותי ודו לשוני ומעוניינים לחיות היום את החלום של מחר, מתוך אמון ושותפות. חלק מילדים המגיעים כיום לגן הינם ילדים להורים אשר בזמנו הגיעו בעצמם, כילדים קטנים, להתחנך בגן השלום, וחפצים שילדיהם ימשיכו את דרכם.

שעות וימי פעילות גני הילדים:

ימים א׳ עד ה׳:  7:30 – 16:00

יום ו׳: 7:30 – 12:30

במסגרת שעות הפעילות של הגן מקבלים הילדים ארוחת בוקר, ארוחת צהריים חמה, וכן ארוחות (פירות).

הגן פתוח בחודשים ספטמבר-יולי. בחודש אוגוסט הגן סגור. ליצירת קשר: אלכסנדרה קליין-פרנקה, מנהלת הגנים.

צרו קשר

אלכסנדרה קליין-פרנקה, מנהלת
054-5200749, 02-5692681
kindergarten@ymca.org.il

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו